ЮРИДИЧЕСКАЯ 

УКРАИНСКАЯ И ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА 

ПОДАРОЧНАЯ ЛИТЕРАТУРА

БОЛЬШОЙ ВЫБОР

Корзина

Страсбурзьке право. Європейський суд з прав людини. Право, практика, коментар

 • Страсбурзьке право. Європейський суд з прав людини. Право, практика, коментар
 • Издательство: Право
 • ISBN: 978-966-937-485-1
 • Кіль-ть сторінок: 560
  Рік видання: 2019
  Автор: Манукян В. І.
  Тип книги: Науково-популярне видання
 • 570.00грн.

Найбільш розвиненою й ефективною системою захисту прав людини не лише на регіональному, а й на універсальному рівні є система Ради Європи. У центрі цієї системи містяться Європейська конвенція про захист прав людини й основоположних свобод та Європейський суд з прав людини. Суд у Страсбурзі не є ані апеляційним/касаційним судом, ані судом «четвертої» інстанції. Проте справжня вага і прецедентна цінність Страсбурзького права такі неоціненні, що це визначення слід сприймати хіба що як данину політико-юридичній ко-
ректності. В історії ЄСПЛ практично не було випадків невиконання його рішень, що також свідчить про ефективність цього механізму захисту прав людини. Предмет цієї книжки — Страсбурзьке право. Так автор називає право Конвенції і право, яке здійснюється самим Судом. Звісно, основна увага в книжці приділяється Конвенції та практиці ЄСПЛ. Там, де це доречно й корисно, наводиться практика інших судових та квазісудових установ щодо захисту прав людини.
Книжка призначена не лише для студентів, які вивчають право, — вона буде цікавою і юристам, які практикують. Знання права Конвенції та практики ЄСПЛ (Страсбурзьке право) необхідне кожному юристу, а не лише правознавцям — спеціалістам із цього динамічного й винятково цікавого напряму. Робота становить інтерес і для широкого кола читачів, позаяк складні юридичні положення — там, де це можливо, — викладені простою людською мовою: зверхньої формули «Зась увійти сюди тому, хто не юрист!» автор не визнає.